Homenatge de reconeixement a esportistes de la Seu d’Urgell
El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell organitza novament per aquest diumenge 25 d’agost, en plena Festa Major, un acte institucional -presidit per l'alcalde de la ciutat, Jordi Fàbrega, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Carlos Guàrdia- per retre un reconeixement públic als esportistes urgellencs i urgellenques que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2018-2019 en les seves respectives modalitats esportives.
En aquest acte, que s'iniciarà a un quart de nou del vespre a la sala la Immaculada de la capital alturgellenca, es retrà homenatge a catorze esportistes de la Seu, que són els següents:
ESPORTISTA |
ESPORT |
MÈRIT ASSOLIT |
CLUB |
RAÚL GRANELL |
Pesca |
Campió de Catalunya de Pesca de Salmònids Spinning |
SOCIETAT DE CAÇA I PESCA ALT URGELL |
JORDI BASTIDA |
Pesca |
Campió de Catalunya Pesca a Mosca Sènior Sotscampió d’Espanya per equips Pesca a Mosca Sènior |
SOCIETAT DE CAÇA I PESCA ALT URGELL |
JORDI FONTANALS |
Pesca |
Campió del Món per equips Pesca a Mosca Veterans Campió d’Espanya Pesca a Mosca Veterans Campió de Catalunya Pesca a Mosca Veterans |
SOCIETAT DE CAÇA I PESCA ALT URGELL |
ROSER ESPAÑOL |
Curses per muntanya |
3a Adidas Infinite Trail World Championship |
UNIÓ EXCURSIONISTA URGELLENCA |
JORDI ALÍS |
Esquí de muntanya |
1r Campionat de Catalunya per equips 3r Classificat Campionat Catalunya verticals 1a Classificat Copa Catalana verticals |
CERDANYA SKIMO TEAM |
JORDI PONS |
Hoquei Patins |
Campió del Món U19 World Roller Games ‘19 |
SELECCIÓ ESPANYOLA |
QUIM VALLVÉ |
Bàsquet |
Sotscampió NAIA National Championship ‘19 Campió NAIA Cascade Collegiate Conference ‘19 |
OREGON TECH |
ANNA PALMA |
Bàsquet |
3r Campionat del Món U19 |
SELECCIÓ ESPANYOLA |
JAN VICENTE |
Esquí de fons |
1r Campionat Espanya Sprints 3r Campionat Espanya U12 clàssic 3r Campionat Catalunya U12 4t Copa Espanya U12 |
CEFUC |
BIEL BALCELLS |
Esquí de fons |
1r Campionat Espanya U14 relleus 3r Campionat Catalunya U14 |
CEFUC |
MARC COLELL |
Esquí de fons |
1r Campionat Espanya U14 relleus. 2n Campionat Espanya U14 skating 3r Campionat Espanya U14 sprint 1r Campionat Catalunya U14 4t Campionat Espanya U14 clàssic |
CEFUC |
CESC COLELL |
Esquí de fons |
3r Campionat Espanya U20 3a Campionat Espanya U20 clàssic 4t Campionat Catalunya Absolut 5è Marxa Beret 21km 5è Campionat Espanya U20 |
CEFUC |
GERARD PALOMO |
Esquí de fons |
2n Campionat Espanya U20 2n Campionat Espanya U20 clàssic 2n Campionat Catalunya U20 4t Marxa Beret 21km 4t Copa Espanya U20 |
CEFUC |
JAUME PUEYO |
Esquí de fons |
Campió Espanya Absolut relleus Campió Catalunya Absolut 3r Campionat Espanya U20 sprint 3r Campionat Espanya Absolut 1r Marxa Beret 21km 1r Copa Europa U18 Nove Messo 35è Campionat del Món Júnior |
CEFUC |