Homenatge de reconeixement a esportistes de la Seu d’Urgell

Catorze esportistes rebran aquest diumenge de Festa Major un obsequi exclusiu per part de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell.
21-08-2019

El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell organitza novament per aquest diumenge 25 d’agost, en plena Festa Major, un acte institucional -presidit per l'alcalde de la ciutat, Jordi Fàbrega, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Carlos Guàrdia- per retre un reconeixement públic als esportistes urgellencs i urgellenques que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2018-2019 en les seves respectives modalitats esportives.

En aquest acte, que s'iniciarà a un quart de nou del vespre a la sala la Immaculada de la capital alturgellenca, es retrà homenatge a catorze  esportistes de la Seu, que són els següents:  

 

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

RAÚL GRANELL

Pesca

Campió de Catalunya de Pesca de Salmònids Spinning

SOCIETAT DE CAÇA I PESCA ALT URGELL

JORDI BASTIDA

Pesca

Campió de Catalunya Pesca a Mosca Sènior

Sotscampió d’Espanya per equips Pesca a Mosca Sènior

SOCIETAT DE CAÇA I PESCA ALT URGELL

JORDI FONTANALS

Pesca

Campió del Món per equips Pesca a Mosca Veterans

Campió d’Espanya Pesca a Mosca Veterans

Campió de Catalunya Pesca a Mosca Veterans

SOCIETAT DE CAÇA I PESCA ALT URGELL

ROSER ESPAÑOL

Curses per muntanya

3a Adidas Infinite Trail World Championship

UNIÓ EXCURSIONISTA URGELLENCA

JORDI ALÍS

Esquí de muntanya

1r Campionat de Catalunya per equips

3r Classificat Campionat Catalunya verticals

1a Classificat Copa Catalana verticals

CERDANYA SKIMO TEAM

JORDI PONS

Hoquei Patins

Campió del Món U19 World Roller Games ‘19

SELECCIÓ ESPANYOLA

QUIM VALLVÉ

Bàsquet

Sotscampió NAIA National Championship ‘19

Campió NAIA Cascade Collegiate Conference ‘19

OREGON TECH

ANNA PALMA

Bàsquet

3r Campionat del Món U19

SELECCIÓ ESPANYOLA

JAN VICENTE

Esquí de fons

1r Campionat Espanya Sprints

3r Campionat Espanya U12 clàssic

3r Campionat Catalunya U12

4t Copa Espanya U12

CEFUC

BIEL BALCELLS

Esquí de fons

1r Campionat Espanya U14 relleus

3r Campionat Catalunya U14

CEFUC

MARC COLELL

Esquí de fons

1r Campionat Espanya U14 relleus.

2n Campionat Espanya U14 skating

3r Campionat Espanya U14 sprint

1r Campionat Catalunya U14

4t Campionat Espanya U14 clàssic                                                                                                                                                                  

CEFUC

CESC COLELL

Esquí de fons

3r Campionat Espanya U20

3a Campionat Espanya U20 clàssic

4t Campionat Catalunya Absolut

5è Marxa Beret 21km

5è Campionat Espanya U20

CEFUC

GERARD PALOMO

Esquí de fons

2n Campionat Espanya U20

2n Campionat Espanya U20 clàssic

2n Campionat Catalunya U20

4t Marxa Beret 21km

4t Copa Espanya U20

CEFUC

JAUME PUEYO

Esquí de fons

Campió Espanya Absolut relleus

Campió Catalunya Absolut

3r Campionat Espanya U20 sprint

3r Campionat Espanya Absolut

1r Marxa Beret 21km

1r Copa Europa U18 Nove Messo

35è Campionat del Món Júnior

CEFUC