Homenatge de reconeixement a esportistes i clubs urgellencs

Una vintena d’esportistes i dos clubs urgellencs rebran aquest diumenge de Festa Major un obsequi exclusiu per part de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell.
24-08-2017

El Servei d'Esports de l'Ajuntament de la Seu d'Urgell torna a organitzar per aquest diumenge, 27 d’agost, en plena Festa Major, un acte institucional presidit per l'alcalde de la ciutat, Albert Batalla, i el regidor d'Esports de l'Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, per retre un reconeixement públic a tots aquells esportistes i clubs urgellencs que han assolit resultats rellevants al llarg de la temporada 2016-2017.

En aquest acte, que s'iniciarà a un quart de nou del vespre a la sala la Immaculada de la capital alturgellenca, es retrà homenatge a una vintena d’esportistes i dos clubs esportius de la Seu. El esportistes i equips homenatjats són els següents:

 

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

URBAN SPORT PADEL CLUB LA SEU

Pàdel

Ascens a Segona Categoria Lleida

 

LA SEU D’URGELL FC

Futbol

Ascens a Tercera Catalana

 

JAN VICENTE

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U10

CEFUC

MARC COLELL

Esquí nòrdic

Campió Espanya estil clàssic U12

Campió Catalunya U12

Subcampió Espanya esprint U12.

Subcampió Catalunya relleus U12.

CEFUC

MARC VICENTE

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya relleus U12

3r Campionat Catalunya U12.

CEFUC

MARÇAL GABARRÓ

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya relleus U12

CEFUC

BIEL BALCELLS

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya relleus U12

CEFUC

JÚLIA PUEYO

Esquí nòrdic

Subcampiona Catalunya relleus U14

CEFUC

BERNAT GABARRÓ

Esquí nòrdic

Subcampió Catalunya U14

3r C. Espanya estil clàssic U14

CEFUC

JAUME PUEYO

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U16

Campió Espanya esprint i clàssic U16

Subcampió Espanya lliure U16

CEFUC

SARA EROLA

Esquí nòrdic

3a Campionat Catalunya U18

CEFUC

GERARD PALOMO

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U18

3r C. Espanya lliure U18

CEFUC

JORDI MAJORAL

Esquí nòrdic

Campió Catalunya U20

3r C. Catalunya relleus U20

3r C. Espanya esprint, clàssic i lliure U20

CEFUC

CESC COLELL

Esquí nòrdic

Campió Espanya lliure U18

Subcampió Catalunya U18

3r C. Catalunya clàssic U18

CEFUC

CAROLA VILA

Esquí nòrdic

1a C.Espanya lliure

1a C. Espanya relleus

NEC la Rabassa - Naturlandia

MÍRIAM MARTÍNEZ

Esquí muntanya

Subcampiona Catalunya Sub23 de Cronoescalada

3a Catalunya Absoluta de Cronoescalada

3a Campionat d’Espanya Sub23 de Cronoescalada

Centre Excursionista PONSTICÀ

JOSU FÀBREGA

Jiu Jitsu

Campió Catalunya AEJJB

JIU JITSU HIKARI LA SEU

OLGA RODRÍGUEZ

Jiu Jitsu

Campiona Espanya AEJJB

Subcampiona Catalunya AEJJB

JIU JITSU HIKARI LA SEU

JORDI PONS

Hoquei Patins

Subcampió Europa U17

Selecció Espanyola