Homenatjats 27 esportistes urgellencs pels èxits assolits durant l’any 2018
Aquest vespre la sala la Immaculada ha acollit la gala de reconeixement públic, per part de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell, a 27 esportistes que han assolit resultats rellevants al llarg de l’any 2018. Els homenatjats han rebut a mans del regidor d’Esports de l’Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, una samarreta commemorativa, exclusiva per l’ocasió.
En la seva intervenció, just abans de lliurar els obsequis a cadascun i cadascuna dels i de les atletes, Alberich ha remarcat que “estem orgullosos dels i les nostres esportistes i per això els volem premiar, fer-los un reconeixement públic a ells de manera particular, però alhora als seus clubs i als seus familiars, ja que amb el seu esforç ajuden a aconseguir aquestes importants fites esportives”. Al respecte, el regidor d’Esports del Consistori urgellenc ha volgut subratllat el “gran mèrit” d’aquests esportistes de la Seu d’Urgell homenatjats avui que competeixen tant a nivell de Catalunya i d’Espanya com també a nivell internacional. “Per tot això, volem donar-los les gràcies, a través d’aquest acte de reconeixement, per portar el nom de la Seu d’Urgell arreu del món”.
L’acte ha finalitzat amb un record al pioner i referent de l’esquí nòrdic, Josep Giró, traspassat recentment.
El esportistes i equips homenatjats són els següents:
ESPORTISTA |
ESPORT |
MÈRIT ASSOLIT |
CLUB |
GERARD GOMBAU |
Karate |
6è Rànquing mundial cadet de Kata. 60è Rànquing mundial absolut de Kata. 3r Classificat Youth Leage WKF (Caorle) júnior de Kata 5è Classificat Ct. Catalunya júnior de Kata |
KARATE TRADICIONAL PIRINEUS |
LULAN MOYANO I ENRIC PORTA |
Patinatge |
Campions de Catalunya Parelles 1rs Campionat Territorial Parelles |
CHPA CADÍ LA SEU D’URGELL |
NOEMÍ ISLA |
Patinatge |
7a Campionat del Món 2a Campionat d’Espanya 7a Campionat de Catalunya 1a Campionat Territorial |
CHPA CADI LA SEU D’URGELL |
JAN VICENTE |
Piragüisme |
Campió de Catalunya K1 Campió de Catalunya C1 Joves Promeses (Aleví) |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
JANA PLANES |
Piragüisme |
Campiona de Catalunya C1 2a Campionat de Catalunya K1 Joves Promeses (Aleví) |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
MARIONA GARRETA |
Piragüisme |
Campiona de Catalunya C1 Campiona de Catalunya K1 Joves Promeses (Infantil) |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
INÉS FERNANDES |
Piragüisme |
3a Campionat d’Espanya K1 3a Campionat de Catalunya C1 Joves Promeses (Infantil) |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
MANEL CONTRERAS |
Piragüisme |
Campió d’Espanya K1 3r Campionat d’Espanya C1 2n Campionat de Catalunya K1 2n Campionat de Catalunya C1 Joves Promeses (Infantil) |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
MARC VICENTE |
Piragüisme |
Campió d’Espanya C1 3r Campionat d’Espanya K1 Campió de Catalunya K1 Campió de Catalunya C1 Joves Promeses (Infantil) |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
AITOR FERNANDES |
Piragüisme |
Campió de Catalunya K1 Cadet |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
VALENTINA TORRAS |
Piragüisme |
3a Campionat d’Espanya K1 Campiona de Catalunya K1 3a Campionat de Catalunya C1 Cadet |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
NOEMÍ FONT |
Piragüisme |
2a Campionat d’Espanya C1 Campiona de Catalunya C1 2a Campionat de Catalunya K1 Cadet |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
ANNA BARROSO |
Piragüisme |
3a Campionat d’Espanya C1 3a Campionat d’Espanya K1 2a Campionat de Catalunya K1 3a Campionat de Catalunya C1 Júnior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
MARIA BARROSO |
Piragüisme |
2a Campionat d’Espanya C1 2a Campionat d’Espanya K1 Campiona de Catalunya K1 2a Campionat de Catalunya C1 Júnior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
CARLA CARRILLO |
Piragüisme |
Campiona d’Espanya K1 3a Campionat de Catalunya C1 Júnior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
ADRIÀ MOYANO |
Piragüisme |
2n Campionat d’Espanya K1 3r Campionat de Catalunya K1 Júnior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
POL BERENGUER |
Piragüisme |
2n Campionat d’Espanya C1 3r Campionat de Catalunya C1 Júnior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
PAU ETXANIZ |
Piragüisme |
3r Campionat d’Espanya C1 Campió de Catalunya K1 2n Campionat de Catalunya C1 Júnior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
MIQUEL TRAVÉ |
Piragüisme |
Campió del Món C1 Campió d’Europa K1 Campió d’Europa C1 Campió d’Espanya K1 Campió d’Espanya C1 Campió de Catalunya C1 2n Campionat de Catalunya K1 Júnior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
JORDI CADENA |
Piragüisme |
Campió de Catalunya K1 Sènior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
CRISTIAN TOBIO |
Piragüisme |
Campió de Catalunya C1 Sènior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
LAURA PELLICER |
Piragüisme |
Campiona de Catalunya C1 2a Campionat de Catalunya K1 Sènior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
ANNEBEL VAN DER KNIJFF |
Piragüisme |
3a Campionat d’Espanya C1 2a Campionat de Catalunya C1 Sènior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
MÒNICA DÒRIA |
Piragüisme |
2a Campionat d’Espanya C1 Sènior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
MARTA MARTÍNEZ |
Piragüisme |
Campiona d’Espanya K1 Campiona de Catalunya K1 Sènior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
NÚRIA VILARRUBLA |
Piragüisme |
2a Copa del Món Cracòvia C1 Campiona d’Espanya C1 Sènior |
CLUB CADÍ CANOE KAYAK |
JOSEP GIRÓ |
Esquí de Fons |
Pioner i referent de l’esquí nòrdic. Un dels primers esportistes olímpics urgellencs, participà en tres JJOO: Lake Placid (80); Sarajevo (84) i Calgary (88) i en tres Campionats del Món (82, 85 i 87) |
|