Homenatjats 27 esportistes urgellencs pels èxits assolits durant l’any 2018

La gala d’hivern, celebrada aquest vespre a la sala la Immaculada, reconeix a 23 piragüistes, 3 patinadors i 1 karateka, que són obsequiats per part de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell.
01-02-2019

Aquest vespre la sala la Immaculada ha acollit la gala de reconeixement públic, per part de l’Ajuntament de la Seu d’Urgell, a 27 esportistes que han assolit resultats rellevants al llarg de l’any 2018. Els homenatjats han rebut a mans del regidor d’Esports de l’Ajuntament urgellenc, Isidor Alberich, una samarreta commemorativa, exclusiva per l’ocasió.

En la seva intervenció, just abans de lliurar els obsequis a cadascun i cadascuna dels i de les atletes, Alberich ha remarcat que “estem orgullosos dels i les nostres esportistes i per això els volem premiar, fer-los un reconeixement públic a ells de manera particular, però alhora als seus clubs i als seus familiars, ja que amb el seu esforç ajuden a aconseguir aquestes importants fites esportives”. Al respecte, el regidor d’Esports del Consistori urgellenc ha volgut subratllat el “gran mèrit” d’aquests esportistes de la Seu d’Urgell homenatjats avui que competeixen tant a nivell de Catalunya i d’Espanya com també a nivell internacional. “Per tot això, volem donar-los les gràcies, a través d’aquest acte de reconeixement, per portar el nom de la Seu d’Urgell arreu del món”.

L’acte ha finalitzat amb un record al pioner i referent de l’esquí nòrdic, Josep Giró, traspassat recentment.

El esportistes i equips homenatjats són els següents:

 

ESPORTISTA

ESPORT

MÈRIT ASSOLIT

CLUB

GERARD GOMBAU

Karate

6è Rànquing mundial cadet de Kata.

60è Rànquing mundial absolut de Kata.

3r Classificat Youth Leage WKF (Caorle) júnior de Kata

5è Classificat Ct. Catalunya júnior de Kata

KARATE TRADICIONAL PIRINEUS

LULAN MOYANO I ENRIC PORTA

Patinatge

Campions de Catalunya Parelles

1rs Campionat Territorial Parelles

CHPA CADÍ LA SEU D’URGELL

NOEMÍ ISLA

Patinatge

7a Campionat del Món

2a Campionat d’Espanya

7a Campionat de Catalunya

1a Campionat Territorial

CHPA CADI LA SEU D’URGELL

JAN VICENTE

Piragüisme

Campió de Catalunya K1

Campió de Catalunya C1

Joves Promeses (Aleví)

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

JANA PLANES

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1

2a Campionat de Catalunya K1

Joves Promeses (Aleví)

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARIONA GARRETA

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1

Campiona de Catalunya K1

Joves Promeses (Infantil)

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

INÉS FERNANDES

Piragüisme

3a Campionat d’Espanya K1

3a Campionat de Catalunya C1

Joves Promeses (Infantil)

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MANEL CONTRERAS

Piragüisme

Campió d’Espanya K1

3r Campionat d’Espanya C1

2n Campionat de Catalunya K1

2n Campionat de Catalunya C1

Joves Promeses (Infantil)

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARC VICENTE

Piragüisme

Campió d’Espanya C1

3r Campionat d’Espanya K1

Campió de Catalunya K1

Campió de Catalunya C1

Joves Promeses (Infantil)

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

AITOR FERNANDES

Piragüisme

Campió de Catalunya K1

Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

VALENTINA TORRAS

Piragüisme

3a Campionat d’Espanya K1

Campiona de Catalunya K1

3a Campionat de Catalunya C1

Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

NOEMÍ FONT

Piragüisme

2a Campionat d’Espanya C1

Campiona de Catalunya C1

2a Campionat de Catalunya K1

Cadet

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ANNA BARROSO

Piragüisme

3a Campionat d’Espanya C1

3a Campionat d’Espanya K1

2a Campionat de Catalunya K1

3a Campionat de Catalunya C1

Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARIA BARROSO

Piragüisme

2a Campionat d’Espanya C1

2a Campionat d’Espanya K1

Campiona de Catalunya K1

2a Campionat de Catalunya C1

Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

CARLA CARRILLO

Piragüisme

Campiona d’Espanya K1

3a Campionat de Catalunya C1

Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ADRIÀ MOYANO

Piragüisme

2n Campionat d’Espanya K1

3r Campionat de Catalunya K1

Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

POL BERENGUER

Piragüisme

2n Campionat d’Espanya C1

3r Campionat de Catalunya C1

Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

PAU ETXANIZ

Piragüisme

3r Campionat d’Espanya C1

Campió de Catalunya K1

2n Campionat de Catalunya C1

Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MIQUEL TRAVÉ

Piragüisme

Campió del Món C1

Campió d’Europa K1

Campió d’Europa C1

Campió d’Espanya K1

Campió d’Espanya C1

Campió de Catalunya C1

2n Campionat de Catalunya K1

Júnior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

JORDI CADENA

Piragüisme

Campió de Catalunya K1

Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

CRISTIAN TOBIO

Piragüisme

Campió de Catalunya C1

Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

LAURA PELLICER

Piragüisme

Campiona de Catalunya C1

2a Campionat de Catalunya K1

Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

ANNEBEL VAN DER KNIJFF

Piragüisme

3a Campionat d’Espanya C1

2a Campionat de Catalunya C1

Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MÒNICA DÒRIA

Piragüisme

2a Campionat d’Espanya C1

Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

MARTA MARTÍNEZ

Piragüisme

Campiona d’Espanya K1

Campiona de Catalunya K1

Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

NÚRIA VILARRUBLA

Piragüisme

2a Copa del Món Cracòvia C1

Campiona d’Espanya C1

Sènior

CLUB CADÍ CANOE KAYAK

JOSEP GIRÓ

Esquí de Fons

Pioner i referent de l’esquí nòrdic.

Un dels primers esportistes olímpics urgellencs, participà en tres JJOO: Lake Placid (80); Sarajevo (84) i Calgary (88) i en tres Campionats del Món (82, 85 i 87)